25 Ιουλίου 2022 | Το πρώτο εκπαιδευτικό σεμινάριο για τη Συνεργατική Πλατφόρμα Διαχείρισης Αστικών Κινδύνων CURiM πραγματοποιήθηκε υβριδικά στα μέλη του Τοπικού Συμβουλίου Πρόληψης Παραβατικότητας (ΤοΣΠΠα) στις νέες εγκαταστάσεις της Διεύθυνσης Πληροφορικής στο Δημαρχείο Πειραιά.
Ο Τεχνικός Υπεύθυνος του BeSecure-FeelSecure (BSFS) κ. Μάριος Ζαχαριάς από τη Space Hellas παρουσίασε αναλυτικά την πλατφόρμα CURiM και τα εργαλεία που προσφέρει.
![2022 07 25 28](https://www.bsfs-piraeus.eu/wp-content/uploads/2022/07/2022-07-25-28.png)
![IMG 20220725 115050](https://www.bsfs-piraeus.eu/wp-content/uploads/2022/07/IMG_20220725_115050-scaled.jpg)
![IMG 8c86e7d767dea9e149a4e840c9e8430c V](https://www.bsfs-piraeus.eu/wp-content/uploads/2022/07/IMG-8c86e7d767dea9e149a4e840c9e8430c-V.jpg)
Ακολούθησε μια γόνιμη συζήτηση με τα μέλη και την πρόεδρο του ΤοΣΠΠα κα. Κυριακή Μπουρδάκου πάνω στους τρόπους αξιοποίησης των πληροφοριών και των δεδομένων.
Ως επόμενο βήμα, τα μέλη του ΤοΣΠΠα θα μελετήσουν το εκπαιδευτικό video και το εγχειρίδιο χρήσης, ώστε να εξοικειωθούν με τα εργαλεία και να αναπτυχθεί σταδιακά η λειτουργική χρήση του CURiM.
Ήδη, το CURiM είναι μέρος του νεοσύστατου Κέντρου Επιχειρήσεων του Πειραιά.
![2022 07 25 11](https://www.bsfs-piraeus.eu/wp-content/uploads/2022/07/2022-07-25-11.png)
![IMG 20220725 125626](https://www.bsfs-piraeus.eu/wp-content/uploads/2022/07/IMG_20220725_125626-scaled.jpg)
![IMG 20220725 125559](https://www.bsfs-piraeus.eu/wp-content/uploads/2022/07/IMG_20220725_125559-scaled.jpg)