Εκπρόσωποι του προγράμματος από τον Δήμο Πειραιά είχαν την ευκαιρία να ενημερώσουν τους φίλους του βιβλίου για τις δράσεις του προγράμματος και για την εφαρμογή CURiM.
Στην προσπάθεια να ενισχυθεί η συλλογική πρόληψη της παραβατικότητας, οι πολίτες του Πειραιά μπορούν να κατεβάσουν την εφαρμογή CURiM και να δημιουργήσουν τοπικά κοινωνικά δίκτυα, να ανταλλάσσουν πληροφορίες με θέματα σχετικά με την ασφάλεια στις γειτονιές τους και να ζητούν βοήθεια από τους συμπολίτες τους.
![284669566 548602483369338 1316334042281387283 n](https://www.bsfs-piraeus.eu/wp-content/uploads/2022/08/284669566_548602483369338_1316334042281387283_n.jpg)
![285224314 548602743369312 3521572318624493002 n](https://www.bsfs-piraeus.eu/wp-content/uploads/2022/08/285224314_548602743369312_3521572318624493002_n.jpg)
Οι επισκέπτες του περιπτέρου μας κατέβασαν την εφαρμογή CURiM, ενημερώθηκαν για τα χαρακτηριστικά της εφαρμογής και κέρδισαν αντικλεπτικά μπρελόκ και άλλα πλούσια δώρα.